Friday, December 9, 2022

Të gjitha Lajmet

EDMOND ISAKU: SË BASHKU PËR FITOREN E MADHE, ME LULZIM BASHËN KRYEMINISTËR-PROJEKSION I SHQIPTARËVE

MË VOTONI, DO TË PËRFAQËSOJ INTERESAT TUAJA NË PARLAMENTINE RI SHQIPAR...   Të nderuar miq! Tashmë që gara...

Gazeta Bulqiza I Prill 2021

  Gazeta Bulqiza I Prill 2021 ne formatin PDF

25 prilli është dhe duhet të jetë një ditë çlirimi dyfish për Dibrën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me entuziazëm të jashtëzakonshëm në Dibër, të...

Basha me intelektualët dibranë: Përfundojmë Rrugën e Arbërit dhe rihapim Universitetin

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, në vizitën e tij në Dibër gjatë turit elektoral (të...

Basha në Bulqizë: Statusi i minatorëve do të jetë realitet brenda 6 muajve të parë të qeverisjes

“Ne e dimë që në detin e vuajtjeve spikat ajo e minatorëve të Bulqizës, naftëtarëve...

“Ndryshimi po vjen”, – Basha në Maqellarë: Këtë entuziazëm ta çojmë në fshatin më të largët

Në fjalën e mbajtur para mijëra pjesëmarrësve që kishin dalë për ta pritur nga të...

Bulqiza

Shqipëria

Opinone

Kultura

POEZI E BURUAR NGA DAMARËT E TOKËS

Zanafilla e universit artistik, të mjeshtrit të fjalës artistike, Zeqir Hysa, i ka fillesat në burimet e pashtershme karstike të maleve të Gollobordës, të...

Bujar Kapexhiu dhe Folk Alb “Hazis Ndreu”

• Nën kujdesin e Presidentit të Republikës, z.Ilir Meta, Ansambli Folk Alb “Hazis Ndreu”, së shpejti do të marrë pjesë në një eveniment të...

Halil Rama promovon librin e 15-të “Në gjerdanin e artë të kulturës kombëtare”

Në sallën e madhe të Muzeut Kombëtar ku u promovua libri “Skënder Cala – ‘Mjeshtër i madh’, në gjerdanin e artë të kulturës kombëtare”,...

Na ndiq në rrjete sociale

2,982FansLike
FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Lidhje

Më të lexuarat

Botime

Këndi i Kulturës

Sport

Bota

Dossier

ARKIVA E GAZETËS BULQIZA

Lajmet më të fundit

EDMOND ISAKU: SË BASHKU PËR FITOREN E MADHE, ME LULZIM BASHËN...

MË VOTONI, DO TË PËRFAQËSOJ INTERESAT TUAJA NË PARLAMENTINE RI SHQIPAR...   Të nderuar miq! Tashmë që gara elektorale ka startuar, dhe mu a m’u dha besimi...

Gazeta Bulqiza I Prill 2021

  Gazeta Bulqiza I Prill 2021 ne formatin PDF

25 prilli është dhe duhet të jetë një ditë çlirimi dyfish...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me entuziazëm të jashtëzakonshëm në Dibër, të shtunën më 10 prill 2021, ku theksoi se ka...