Sunday, December 10, 2023

Të gjitha Lajmet

Betohet kryetarja e re e bashkisë Festime Mjeshtri, konstituohet këshilli

• 27 Qershor, 2023 - Është betuar si kryetare e re e bashkisë Bulqizë Festime...

Mbledhja e parë mbas konstituimit

6 Korrik, 2023 - Në sallën e mbledhjeve të Këshillit Bashkiak Bulqizë, është zhvilluar mbledhja...

Alma Selami do drejtojë Këshillin e Qarkut Dibër

Konstituohet Këshilli i ri i Qarkut Dibër. Zgjidhen kryetarja dhe nënkryetari 5 Korrik, 2023 - Është zhvilluar...

GAZETA BULQIZA KORRIK-GUSHT 2023

GAZETA BULQIZA KORRIK-GUSHT 2023

Në fokus infrastruktura, bujqësia dhe zhvillimi ekonomik

• Për mandatin 4-vjeçar të saponisur, kryetarja e Bashkisë Bulqizë, Festime Mjeshtri, do të fokusohet...

Martin Cukalla: Shfrytëzimi i kromit, duhet menaxhim më i drejtë nga shteti

• Miniera e kromit në Bulqizë po shfrytëzohet pa kriter nga kompanitë private, ndërsa roli...

Bulqiza

Shqipëria

Opinone

Kultura

POEZI E BURUAR NGA DAMARËT E TOKËS

Zanafilla e universit artistik, të mjeshtrit të fjalës artistike, Zeqir Hysa, i ka fillesat në burimet e pashtershme karstike të maleve të Gollobordës, të...

Bujar Kapexhiu dhe Folk Alb “Hazis Ndreu”

• Nën kujdesin e Presidentit të Republikës, z.Ilir Meta, Ansambli Folk Alb “Hazis Ndreu”, së shpejti do të marrë pjesë në një eveniment të...

Halil Rama promovon librin e 15-të “Në gjerdanin e artë të kulturës kombëtare”

Në sallën e madhe të Muzeut Kombëtar ku u promovua libri “Skënder Cala – ‘Mjeshtër i madh’, në gjerdanin e artë të kulturës kombëtare”,...

Na ndiq në rrjete sociale

2,982FansLike
FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Lidhje

Më të lexuarat

Botime

Këndi i Kulturës

Sport

Bota

Dossier

ARKIVA E GAZETËS BULQIZA

Lajmet më të fundit

Betohet kryetarja e re e bashkisë Festime Mjeshtri, konstituohet këshilli

• 27 Qershor, 2023 - Është betuar si kryetare e re e bashkisë Bulqizë Festime Mjeshtri e cila do të drejtoje bashkinë për katër...

Mbledhja e parë mbas konstituimit

6 Korrik, 2023 - Në sallën e mbledhjeve të Këshillit Bashkiak Bulqizë, është zhvilluar mbledhja e parë e këtij këshilli pas konstituimit të tij....

Alma Selami do drejtojë Këshillin e Qarkut Dibër

Konstituohet Këshilli i ri i Qarkut Dibër. Zgjidhen kryetarja dhe nënkryetari 5 Korrik, 2023 - Është zhvilluar mbledhja e parë e Këshillit të ri të Qarkut...