Monday, February 26, 2024
Kreu Kryesore Shqiperia

Shqiperia

MË VOTONI, DO TË PËRFAQËSOJ INTERESAT TUAJA NË PARLAMENTIN E RI SHQIPAR... Të nderuar miq! Tashmë që gara elektorale ka startuar, dhe mu a m’u dha besimi nga lidershipi demokrat të jem Nr.4 në listën e kandidatëve të PD në qarkun...
• Kryetari i Partisë Demokratike hap fushatën elektorale: Jemi këtu të gjithë bashkë dhe jam mes jush sepse ju keni marrë një vendim shumë të rëndësishëm ti japim së bashku fund tranzicionit shqiptar dhe të hapim një faqe të...
MË VOTONI, DO TË PËRFAQËSOJ INTERESAT TUAJA NË PARLAMENTIN E RI SHQIPAR... Të nderuar miq! Tashmë që gara elektorale ka startuar, dhe mu a m’u dha besimi nga lidershipi demokrat të jem Nr.4 në listën e kandidatëve të PD në qarkun...
• Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka botuar librin me titull “Misioni im”. Me këtë libër Basha kërkon që t’u japë një mesazh shqiptarëve që ta votojnë ata në zgjedhjet e 25 Prillit, pasi tregon misionin e tij...
25 Prill, dita e ndarjes me të keqen, dita e rikthimit të demokracisë në vend, dita e fitores mbi të keqen, e dritës mbi errësirën, dita e shpresës për një të ardhme më të mirë. Votoni Partinë Demokratike të Shqipërisë,...
• I pranishëm në këtë aktivitet festiv ishte edhe Nënkryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Edmond Spaho, i cili në fjalën e tij vlerësoi punën e kësaj dege. Spaho tha se miratimi i reformës zgjedhore do të çojë vendin...
Gjatë një konference për shtyp kryetari i PD-së Lulzim Basha tregoi para shqiptarëve se si qeveria ka shpërndarë 1.2 milionë maska të skaduara që në vitin 2011. Skandali kriminal i qeverisë shkon edhe më tej kur kutive të këtyre...
2 Marsi ishte ditë vendimtare për mbrojtjen e Kushtetutës. Në manifestimin popullor të thirrur nga Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Ilir Meta Ilir Meta morën pjesë qindra mijëra qytetarë nga gjithë vendi, që mbushën tej e përtej Sheshin “Nënë Tereza”dhe gjithë...
Në fjalimin e tij në podiumin e vendosur përballë presidencës, kreu i shtetit tha se përkulet para popullit që e thirri si president në mbrojtje të Kushtetutës, dhe jo si Ilir Meta. “Presidenti i popullit kuqezi ulet në gjunjë vetëm...
• Pse presidenti thirri popullin? Sepse presidenti i shterojnë të gjitha përpjekjet institucionale dhe demokratike për të parandaluar kapjen e shtetit dhe sidomos grushtin e shtetit. Presidenti ka thirrur popullin sepse pasuria kombëtare që po vidhet çdo ditë është...

Te fundit

Mos humbisni