Thursday, March 30, 2023
Kreu Kryesore

Kryesore

MINIERA E BULQIZËS NDËR VITE (1948-2023)

Nga Bashkim LAMI Në kuadrin e 18 shkurtit 2023, kur miniera e Bulqizës dhe vetë qyteti kujtojnë 75-vjetorin, kjo punë e imja u kushtohet njerëzve...

MBRESA NGA DARDANIA

Në drekën e organizuar në “Çarshija e Jupave”, surprizë ishte dhënia e disa çertifikatave “Nderi i Shoqates Bulqiza” për njerëz të shquar, aktivistë bulqizakë:...

ISUF KOÇI PROFILI I INTELEKTUALIT DHE DREJTUESIT TË SHQUAR NË...

Populli, e përjetësoj në memorien e vet djalin e saj, Isuf Koçi. Edhe sot, në oda burrash, pohohet: Djalë si ai, nuk i vjen...

HISTORI – KULTURË – LETËRSI – TRADITË, SESION SHKENCOR NË FUSHË-BULQIZË

Presidenti i “Shoqatës Bulqiza”, Prof.assoc.dr.Islam Dauti ju bëri të ditur pjesmarrësve vendimin e kryesisë për dhënien e çmimit “Lutfi Hanku” krijuesve e botuesve të...

EDMOND ISAKU: SË BASHKU PËR FITOREN E MADHE, ME LULZIM BASHËN...

MË VOTONI, DO TË PËRFAQËSOJ INTERESAT TUAJA NË PARLAMENTINE RI SHQIPAR...   Të nderuar miq! Tashmë që gara elektorale ka startuar, dhe mu a m’u dha besimi...

25 prilli është dhe duhet të jetë një ditë çlirimi dyfish...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me entuziazëm të jashtëzakonshëm në Dibër, të shtunën më 10 prill 2021, ku theksoi se ka...

Basha me intelektualët dibranë: Përfundojmë Rrugën e Arbërit dhe ...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, në vizitën e tij në Dibër gjatë turit elektoral (të shtunën e 10 Prillit 2021), ka zhvilluar një takim...

Basha në Bulqizë: Statusi i minatorëve do të jetë realitet...

“Ne e dimë që në detin e vuajtjeve spikat ajo e minatorëve të Bulqizës, naftëtarëve të Ballshit, ndaj kam ardhur sot këtu, për të...

“Ndryshimi po vjen”, – Basha në Maqellarë: Këtë entuziazëm ta çojmë...

Në fjalën e mbajtur para mijëra pjesëmarrësve që kishin dalë për ta pritur nga të gjitha fshatrat e Maqellarës të shtunën e 10 prillit...

Basha mesazh për shqiptarët: Për ju që besoni se...

• Basha shprehet ndër të tjera se për ata që nuk besojnë më se Rama mund të sjellë ndryshimin, të bashkohen me shumicën dërrmuese...

Te fundit

Mos humbisni