Thursday, August 11, 2022

Presidenti Meta: Presidenca i vetmi institucion legjitim. Ulem në gjunjë para...

Në fjalimin e tij në podiumin e vendosur përballë presidencës, kreu i shtetit tha se përkulet para popullit që e thirri si president në...

Meta: Sistemi i drejtësisë është kapur për fyti, nga sekti...

• Pse presidenti thirri popullin? Sepse presidenti i shterojnë të gjitha përpjekjet institucionale dhe demokratike për të parandaluar kapjen e shtetit dhe sidomos grushtin...

Oneda Skënderi : “Ndal” atyre që shkelin të drejtat tona...

Në fjalën e saj në podium ajo tha se të mos respektosh parimet e shtetit të së drejtës dhe funksionimin e tij, është të...

Basha në tubimin e Metës: Liria rrënohet kur kushtetuta shkelet!

Lideri demokrat Lulzim Basha i është bashkuar tubimit të president Ilir Meta më 2 Mars, duke dalë jo nga zyra e tij në selinë...

Të gjithë së bashku për Kushtetutën, për të ardhmen…

Prof. Bujar Kapexhiu Nderi i Kombit* Të nderuar motra dhe vëllezër, bashkatdhetarë të mi të çmuar e të shtrenjtë! Jemi mbledhur sot këtu së bashku për...

Kriza minerare, shtohet numri i punëkërkuesve të papunë në Bulqizë

Sektori minerar është zhytur në një krizë të thellë të mungesës së shitjes për shkak të rënies drastike të çmimit të mineralit të kromit...

Prefekti Shehu i kërkon Bashkisë Bulqizë rishikimin e adresave

Prefekti i Qarkut Dibër Nexhbedin Shehu në zbatim të urdhërit të ministrit të brendshëm mbi përfundimin e procesit të adresarit të ri, është ndalur...

Vlerësim heronjve të nëntokës së Bulqizës

• Kujtesë/ gjakhumburit e jetëharruarit e minierave në kërkim të floririt… • Njerëz të lirë që dhanë jetën galerive të kromit… • Njerëz të burgosur që...

“TIRANA, 100 VJET KRYEQYTET”, ME SHTATË KRYEBASHKIAKË DIBRANË

Në një shekull kryeqytet, Tirana është qeverisur nga shtatë kryebashkiake e prefektë që kanë dalë nga komuniteti dibran. Duke pohuar me krenari këtë testament...

Kongresi i Lushnjës dhe Dibra

Prof. dr. Bajram XHAFA • Delegatët e Dibrës në kongres kanë qenë: Ramiz Daci, ndërsa nga paria nacionaliste ishin Dine Dema e Dine Maqellara (Nasufi).   Kur...

Te fundit

Mos humbisni