Thursday, August 11, 2022

Basha publikon librin ‘Misioni im’!

• Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka botuar librin me titull “Misioni im”. Me këtë libër Basha kërkon që t’u japë një mesazh...

Kreshnik Collaku: Dita e ndarjes me të keqen

25 Prill, dita e ndarjes me të keqen, dita e rikthimit të demokracisë në vend, dita e fitores mbi të keqen, e dritës mbi...

Dhurata Çupi –Tyli: Votoni Partinë Demokratike për një Shqipëri të begatë!

Shqipëria do ndryshojë me Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën kryeministër. Shqipëria ka nevojë për ndryshim për ta bërë jetën më të mirë - për të...

EDMOND ISAKU: DO TË PËRFAQËSOJ INTERESAT TUAJA NË PARLAMENTINE RI..

Tashmë që gara elektorale ka startuar, dhe mu a m’u dha besimi nga lidershipi demokrat të jem Nr.4 në listën e kandidatëve të PD...

ISAKU: PAS REFORMËS ZGJEDHORE, ZGJEDHJE TË PARAKOHËSHME

• I pranishëm në këtë aktivitet festiv ishte edhe Nënkryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Edmond Spaho, i cili në fjalën e tij vlerësoi...

Për mjekët si Arben Ndreu

Nga Gafur Muka   Arben Ndreun e kam njohur në vitin 2006. Kanë kaluar 14 vjet që ahere dhe shumë gjëra kanë ndryshuar. Por një gjë...

Basha denoncon skandalin: Qeveria e papërgjegjshme, ndau 1.2 milionë maska...

Gjatë një konference për shtyp kryetari i PD-së Lulzim Basha tregoi para shqiptarëve se si qeveria ka shpërndarë 1.2 milionë maska të skaduara që...

Ne kemi një mision historik

Defrim Fiku 29 vjet më parë, në kushtet e terrorit policor dhe përgjimit të Sigurimit të Shtetit, një grup intelektualësh, njerëzish të thjeshtë, por me...

Në PD, njerëz me vlera të larta shoqërore

Dega e Partisë Demokratike Mat feston 29 vjetorin e themelimit të saj Në një atmosferë festive, Dega e Partisë Demokratike Mat, ka përkujtuar 29 vjetorin...

Kjo mazhorancë ka tejkaluar çdo limit, por një ditë Shqipëria do...

2 Marsi ishte ditë vendimtare për mbrojtjen e Kushtetutës. Në manifestimin popullor të thirrur nga Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Ilir Meta Ilir Meta morën pjesë...

Te fundit

Mos humbisni