Horoskopi ditor, e mërkurë 18 shtator 2019

1100

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë 18 shtator 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Dashuria: Në sferën sentimentale është një periudhë e bukur, marrëdhëniet e filluara gjatë kësaj periudhe do të jenë shumë të suksesshme. Për beqarët mund të ketë tërheqje dhe pasione të reja, shumë do të bien në dashuri dhe do të vendosin të bëjnë projekte të reja.

Puna: Propozimet mund të arrijnë në punë, dikush do të vendosë të vlerësojë detyra të reja.

Demi

Dashuria: Problemet me partnerin/en mund të zgjidhen, por përpiquni të tregoheni të kujdesshëm dhe të shmangni diskutimet e ndezura. Zbatoni diplomacinë tuaj. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të shpengojnë veten me pushtime të reja. Kaq shumë flirte po vijnë!

Puna: Me Jupiterin e favorshëm mund të jetoni një ditë të bukur në vendin e punës, por shmangni ushqimin e polemikave të padobishme.

Binjakët

Dashuria: Kohët e fundit keni pasur probleme në dashuri, por nuk është e sigurt që krizat nuk do të rikuperohen. Pjesa e parë e ditës është më e mirë për ju. Zemrat e vetmuara ende nuk e kanë kuptuar mirë se çfarë aspirojnë, do të duhet kohë.

Puna: Në këtë periudhë ju doni ndryshime, dëshironi të shikoni të ardhmen tuaj dhe t’i jepni më shumë hapësirë ​​asaj që është e rëndësishme për ju.

Gaforrja

Dashuria: Sa i përket ndjenjave, Venera nuk është më në kundërshtim, në fillim të ditës do të keni kohë të mira me partnerin/en tuaj. Shmangni grindjet dhe keqkuptimet. Për beqarët ka një ditë takimesh, disa shumë interesante.

Puna: Përvojat e reja vijnë, mos u fshihni, por përfshihuni. Së shpejti do të keni mundësinë e marrjes së rezultateve të mira.

Luani

Dashuria: Nëse ka kërkesa që duhen bërë, kjo nuk është koha e duhur. Jeta e dashurisë është shumë delikate dhe çiftet në krizë në ditët në vijim do të duhet të përballen me situata komplekse. Nëse jeni beqarë bëni një pauzë për reflektim.

Puna: Zgjidhjet po vijnë për disa probleme në vendin e punës, disa projekte janë të ngadalta për të dhënë fryte.

Virgjëresha

Dashuria: Në dashuri mund të keni ide që nuk ndahen nga partneri juaj, veçanërisht në pjesën e parë të ditës do të ndjeheni nervoz dhe mund të grindeni, por shmangni të thoni gjëra për të cilat nuk mendoni. Nëse jeni beqarë sot mund të merrni një surprizë të mrekullueshme.

Puna: Sa i përket punës, ju mund të përjetoni momente ankthi për shkak të situatave që nuk janë zgjidhur ende.

Peshorja

Dashuria: Me hënën në shenjën tuaj mund të bëni njohje të mira, të cilat mund të bëhen diçka e rëndësishme. Dashuria është një përbërës i jetës suaj që për momentin lë diçka për të dëshiruar. Ata që janë ende beqarë do të gjejnë pak mundësi për të përmbushur dashurinë.

Puna: Një lajm i mirë po vjen në fushën profesionale. Me Jupiterin në shenjë mund të merrni rezultate të mira.

Akrepi

Dashuria: Disa histori përfunduan keq, mund të kishin një rezultat të ndryshëm. Në sferën sentimentale paraqen situata që janë të vështira për tu menaxhuar por që sot mund të sqarohen. Ata që janë beqarë do të jenë të lirë për të pushtuar dhe do të jenë në gjendje të tërheqin njerëz të rinj reth vetes.

Puna: Ditë e shkëlqyer për sa i përket fushës profesionale, ata që presin përgjigje do t’i marrin.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri, shmangni diskutimet me partnerin tuaj, veçanërisht në pjesën e fundit të ditës. Çiftet t që kanë përjetuar kriza do të duhet të jenë në gjendje të përballen me momente të tjera të ndërlikuara … Nëse jeni beqarë qëndroni të qetë dhe prisni!

Puna: Përvojat e reja janë në rrugën e duhur për sa i përket mjedisit të punës, ndjeheni të shqetësuar për të provuar projekte të reja.

Bricjapi

Dashuria: Me Hënën në shenjë mund të merrni atë që dëshironi. Në dashuri, ata që kanë provuar një ndarje do të fillojnë të presin takime të reja. Nëse jeni beqar dhe doni të bëni njohje të reja, duhet vetëm të hidheni në veprim.

Puna: Dita është e mirë për të realizuar idetë tuaja, përpiquni të tregoni dhe të shprehni bindjet tuaja.

Ujori

Dashuria: Situata në dashuri përmirësohet, sot do të keni mundësi të krijoni paqe me partnerin/en tuaj nëse diçka nuk ka ecur ashtu siç keni shpresuar ditët e fundit. Zemrat e vetmuara do të duhet të plotësojnë disa situata për të filluar të tjerët, përndryshe do të ekzistojë rreziku i konfuzionit.

Puna: Ka shumë gjëra për të bërë në sferën e punës, disa projekte që do t’ju japin shumë në të ardhmen e afërt.

Peshqit

Dashuria: Në dashuri, çiftet që kanë përjetuar probleme ose pasiguri mund të përmirësojnë lidhjen e tyre. Ndiheni më të qetë dhe po rizbuloni ekuilibrin tuaj. Beqarët do jenë në gjendje të presin përpara një dashuri të re, por ata do të duhet të lënë mënjanë nevojat e tyre.

Puna: Kjo është një kohë e mirë për të dalë përpara. Çfarë ka të re në lidhje me vendin e punës, shfrytëzoni mundësitë!